Polish Master

| Polish Master
Witamy po lotach. Wierzę, że każdy z satysfakcją wspomina rywalizację na Wspólnych gołębnikach. Kolejno dołączają do OLR Poland następne zainteresowane wspólne gołębniki. I w tym miejscu chciałbym również prosić o wyrozumiałość, Was hodowców, ponieważ prowadzenie OLR Poland nie jest zajęciem etatowym, a jedynie hobbystycznym, dlatego też informacje pojawiają się dość rzadko.

Czytaj dalej >>

Rywalizacja OLR

| Rywalizacja OLR Poland
Przypominamy wszystkim uczestnikom sezonu 2022 o tym, że w rywalizacji OLR POLAND na drużynę składa się maksymalnie 6 gołębi na każdym z gołębników. Jeżeli uczestnik posiada więcej niż 6 golebi zgłoszonych na którymś z gołębników, prosimy przed lotami treningowymi o wytypowanie 6 gołębi biorących udział w konkursach na ORL Poland. Zgłoszenie można wykonać pod kontaktując się z numerem telefonu 723498121 lub poprzez zgłoszenie sms z informacjami: nazwa gołębnika i numery gołębi konkursowych.
Uczestnicy, którzy posiadaja zgłoszonych 6 lub mniej gołębi nie musza dokonywać zgłoszenia gołębi konkursowych na ORL, ponieważ gołębie automatycznie są zaliczane na konkurs. Ogłoszenie to dotyczy tylko osób, które mają więcej niż 6 gołębi na poszczególnych gołębnikach.

Czytaj dalej >>

MWG MAŁOPOLSKA - Informacja

| Informacja organizacyjna
Organizator MWG Małopolska informuje, że dla waszej wygody uruchomił kamery na żywo, tym samym zachęca do odwiedzenia strony  mwgmalopolska.pl/91,pl,kamery.html
Bardzo prosimy upewnić się, że dane kontaktowe, które Państwo zgłosili na MWG Małopolska są aktualne, jeżeli do piątku do godziny 22:00 nie nastąpi kontakt ze strony ogranizatora MWG Małopolska oraz nigdy nie było z jego strony kontaktu telefonicznego istnieje ryzyko, że dane w formularzu zostały podane błędnie. W takim przypadku należy skontaktowaś się z organizatorem  MWG Małopolska  jak najszybciej. Kontakt do uczestnika i powiadomienia sms powinny docierać bez problemu.
Finalna listę uczestników i numery gołębi, które będą brały udział w rywalizacji FCI będzie ogłoszona w niedzielę tj. 3.07.2022 po godzinie 22:00. Do tego czasu możliwe są korekty, które uczestnik

Czytaj dalej >>

Roztocze na olr Poland

| Wspólny Gołębnik Roztocze
Z przyjemnością ogłaszam, że kolejny Wspólny Gołębnik, a jest nim tym razem Wspólny Gołębnik Roztocze, przystąpił do współzawodnictwa najlepszych Wspólnych Gołębników Polski czyli OLR Poland. Tym samym Witamy organizatora WG Roztocze, Pana Adama Braszko. Zacznę może od tego gdzie usytuowany jest gołębnik, otóż leży na pięknym Roztoczu, stąd też nazwa gołębnika. Temat Roztocza jest ciekawy więc nie odpuszczę go, mianowicie gołębnik znajduje się w miejscowości Klików, a ta mieści się nad zalewem i to nie małym, bo zalew zajmuje 940 ha( hektarów ), zalew oczywiście jest pełen ptaków, ryb i niespotykanych widoków o płazach i gadach nie wspominam.

Czytaj dalej >>

SuperGołąb na OLR Poland

| Wspólny Gołębnik SuperGołąb
Odsłaniam gołębnik, który zapowiadałem przy okazji informacji prezentacji gołębnika wgopoczno.pl. Gołębnik, który dołączył do OLR Poland, a obecnie strona jest w trakcie testów ponieważ została napisana od podstaw, lecz sam design niewiele się zmienił to wgSuperGołąb.pl Każdy z nas zna tą markę, ten gołębnik i wie, że sam gołębnik oraz organizator to świetnie naoliwiona maszyna, działająca bez najmniejszych potknięć.
br/> Dla przypomnienia - jeśli jeszcze ktoś nie wie, WG Super Gołąb znajduje się w Lubieszowie,  województwo Lubuskie, najłatwiejszy dojazd drogą S3.

Czytaj dalej >>

Opoczno na OLR Poland

| Wspólny Gołębnik Opoczno
Z przyjemnością informuję, że do OLR Poland dołączyły kolejna dwa nowe gołębniki. Na razie zdradzę wyłącznie nazwę jednego gołębnika, a jest nim nowo powstały WG Opoczno. Oczywiście zapraszam na stronę.
Strona ruszyła kilka dni temu, więc proszę o wyrozumiałość w kwestii merytorycznej strony, to co najważniejsze, czyli regulamin jest więc śmiało można się zapisywać. Jako, że strona jest wspierana przez OLR Poland staramy się, aby WG Opoczno w pierwszym roku swojej działalności poleciało jak najwyżej, jak najdalej. Wspólny Gołębnik Opoczno założony został przez Rafała Kucharskiego z Topolic, miejscowość mieści się niedaleko Opoczna stąd nazwa WG.
Sam gołębnik w pierwszym roku będzie, nie boję się tego powiedzieć, dość kameralnym gołębnikiem w stosunku do obecnych Wspólnych Gołębników. Na WG Opoczno przyjętych zostanie max., 600 ptaków i to jest górny limit. Myślę, że przy tak niedużej obsadzie, gołębie będą wychuchane i zadbane tym bardziej, że to pierwszy rok, więc sam organizator zapewne będzie spał w gołębniku, aby wszystkiego dopilnować.

Czytaj dalej >>

NR. 2 - OLR POLAND 2021

| Druga poz. na OLR Poland
Centrum Hodowlane Europa prowadzą Panowie Stanisław Rycombel oraz Paweł Lech. W tym roku zdobyli drugą pozycję na OLR Poland – niesamowity wyczyn. Gołębie, które znajdują się u Panów w gołębnikach nie są przypadkowe, więc i wyniki również. W roku 2020 ptak z tej hodowli w locie finałowym na WG Małopolska zdobył pierwsze miejsce, co ciekawe, gołąb o bardzo niespotykanym kolorze.

Czytaj dalej >>

NR. 1 - OLR POLAND 2021

| Pierwsza poz. na OLR Poland
Tadeusz Gierczak, zdobywca pierwszego miejsca na OLR Poland w sezonie 2021.

Tadeusz wylatał najlepszy wynik na, aż czterech Wspólnych Gołębnikach, w których brał udział, co jest nie lada wyczynem. Suma łącznych punktów z gołębników:

Czytaj dalej >>

Wyniki OLR Poland

| Publikacja wyników roku 2021 OLR Poland
Publikujemy wyniki 2021r OLR Poland. Wyniki dziesięciu najlepszych hodowców biorących udział na OLR Poland 2021. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj dalej >>